Ana Sayfa Bolahenk İletişim
CAN GÖKTÜRK

 

87'de İstanbul'da doğan Can Göktürk 1993 yılında piyano eğitimi almaya başladı. 1996 yılında Ezginin Günlüğü'nun Ebruli adlı albümünde ilk defa bir parçada vokal yaptı. Ortaokulda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanarak Prof. Mehmet Ali Boğuç'la fagot eğitimine başladı.

2001 yılında Bulgaristan'ın Stara Zagora kentinde yapılan uluslararası Üfleme ve Vurma Çalgılar yarışmasında fagotla birincilik ödülü kazandı.

2007'de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın 3. sınıfındayken Erasmus bursuyla Almanya'nın Weimar kentindeki Hochschule für Musik Weimar'da bir sene Prof. Frank Forst'la fagot eğitimine devam etti. Aynı sene içerisinde okul dışında Prof. Dag Jensen ve Prof. Eberhard Marschall'la fagot çalışmaları yaptı.

Ertesi sene Almanya'nın Leipzig kentindeki Hochschule für Musik und Theater Leipzig'i kazanarak Prof. Jörg Michael Thome'yle fagot eğitimine devam etti. 2009 senesinde de okul dahilinde Lyon Opera Orkestranın solo fagotçusu ve Conservatioire Superieur de Musique de Lyon'un fagot profesörü Prof. Carlo Colombo'yla ve Berlin Filarmoni Orkestrası'nın solo fagotçusu Stefan Schweigert'le fagot çalışmaları yaptı.

2010 yılında Cirque du Soleil'in daveti üzerine İstanbul'da yapılan Cirque du Soleil seçmelerine katılarak sirk kadrosuna girdi. Hochschule für Musik und Theater Leipzig'teki eğitimini bitirdikten bir sene sonra aynı üniversitenin yüksek lisans eğitimini yarıda bırakarak İstanbul'da çeşitli müzik kurslarında enstrüman dersleri vermeye başladı.

Çeşitli bale, tiyatro oyunları, çocuk oyunları, belgesel ve filmlere müzikler yaptı.
İstanbul Devlet Senfoni Okrestrası, Leipzig Kammerphilharmonie Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası gibi orkestralarda çaldı.

2012 yılında Bolahenk grubunda dizi müzikleri yapmaya başlarken aynı zamanda da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda son sınıfta bıraktığı eğitimine Doç. Cenk Aktalay'la devam etti.

2015'ten beri Ezginin Günlüğü grubunda soprano saksofon ve fagot çalıyor.

Filmografi:

Bolahenk Grubuyla birlikte;
2015 – Ne Münasebet – Dizi
2014 – Bana Artık Hicran De - Dizi
2014 – Bir Yusuf Masalı - Dizi
2014 – Eski Hikaye - Dizi
2013 - Altı Mantı - Dizi

Diskografi:

Ezginin Günlüğü - İstanbul Gibi (2015) - Soprano Saksofon, Fagot, Geri Vokal
Nadir Göktürk - Süslü Saksı Sokağı (2013) - Soprano Saksofon, Glockenspiel
Ezginin Günlüğü - Eski Arkadaş (2010) - Soprano Saksofon, Fagot
Ezginin Günlüğü - Çeyrek (2007) - Fagot
Ezginin Günlüğü - Dargın Mıyız (2005) - Fagot
Nadir Göktürk - Oyunbozan (2000) - Fagot
Ezginin Günlüğü - Rüya (2000) - Fagot
Ezginin Günlüğü - Ebruli (1996) - Vokal